Przyczyna pęknięcia jajnika u 13-latki

witam chcialam zapytac odosnie jajnikow poniewaz moja siostra miala 13lat jak pekl jej jajnik nie wiadomo z jakiej przyczyny i byla operowana Lekarze zszyli jej jajnik a teraz bardzo czesto odczowa bol brzucha Prosze mi powiedziec jaka mogla by byc tego przyczyna poniewaz ginekolog stwierdzil ze nie moze jeszcze ja zbadac dopochwowo poniewaz jeszcze nie wspolzyje wiec jak ma sie przebadac zeby bylo wiadomo co je jest Z gory dziekuje

Witam. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być wrodzone wady narządów rodnych lub wahania poziomu hormonów. W tej sytuacji siostra powinna mieć wykonane usg lub tomografię komputerową jamy brzusznej i miednicy.