Przyczyna powstawania pseudopolipów w jelicie

Witam, Choruję na CU od kilku lat, w obrazie z kolonoskopii w jelicie obserwuje się liczne pseudopolipy. Moje pytanie dotyczy tego jak i dlaczego powstają pseudopolipy oraz czym są. Oraz czy poprzez leczenie farmakologiczne istnieje możliwość, że pseudopolipy się zmniejszą/znikną, czy nie? Jeden doktor powiedział mi, że owszem znikną i się zmniejszą, drugi natomiast powiedział, że to bzdura, że zmiany nie zmniejszą się, a wręcz przeciwnie, będzie tylko gorzej...gdzie leży prawda?

Niestety pseudpolipy nie "znikają" nawet po skutecznym leczeniu farmakologicznym. Powinny być monitorowane- należy pobierać z nich wycinki i regularnie przeprowadzać kolonoskopie. Powinna Pani być pod opieką gastroenterologa doświadczonego w leczeniu chorób zapalnych jelit. Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl