Przyczyna silnego bólu stawów przy chorobie Stilla

Witam, zmagam się z chorobą Stilla od prawie dwóch miesięcy, przyjmuję sterydy(encorton 50mg) i różne witaminy i osłonowe leki. W ostatnim dniu miałam gorączke 40 stopni, której nie dało się zbić i ogromne bóle stawów, najbardziej kolan. Nie byłam w stanie nawet obrócić nogi, wstać. Czułam jakby ktoś mi wiercił dziury w kolanach, dopiero jak przyjechał do mnie lekarz i dał zastrzyk ketonalu przeszło. Trwało to wszystko 6 godzin. Skąd pochodzi taki ogromny ból? Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Nie ma jednoznacznej i potwierdzonej konretnej przyczyny. Przewlekłe nagromadzenie cytokin prozapalnych bardzo pobudza przekaźnictwo nerwowe bólu. Dodatkowo obrzęk powoduje nasilenie dolegliwości bólowych z receptorów torebki stawowej.