Przyczyny 10-dniowej miesiączki

Moja miesiączka któa zawsze trwała około 6 dni trwa od niedawna 10-12 dni. Ostatnia miesiączka włąśnie tyle trwała a po niej utrzymywało się brązowe plamienie przez około tydzień. Nic mnie nie boli jednak teraz znów miesiączka trwa już 9 dni i nadal leci krew. Nigdy tak nie miałam od dawna mam już regularną miesiączkę, dostaję ją w odpowiednim terminie tylko od ostatniego razu wydłużył mi się okres. Miesiączkę mam już od 5 lat i dosyć regularną. Co może być tego przyczyną?Czy to coś powaznego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.Inną przyczyną mogą być zmiany w obrębie narządów układu rozrodczego. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.