Przyczyny wystąpienia wady wzroku

Witam mam problem od 18 lat mam wadę wzroku noszę okulary minusy 1,5. Mam pytanie jakie mogą być przyczyny tej wady nabytej bardzo mocno to przeżywam. Jakie są najczęstsze skutki ? W wieku 15/16 miałem problemy z bólami głowy na tle nerwowym i bardzo się denerwowałem w tym okresie czy to może mieć wpływ ?

Witam. K
Myopia to zmora dzisiejszych czasów. Nie wiadomo dlaczego się robi. Jak już jest to trzeba ją pokochać.Pana wada jest mała. Proponuję odczekać do 21 roku życia i rozważyć zabieg laserowy. Pozdrawiam