Przyczyny zapalenia śluzówki jelita grubego

czy pozostawiona nić chirurgiczna pozostawiona po operacji zespolenia jelita grubego [stomia] może być przyczyną zapalenia śluzówki jelita grubego wpierw była operacja raka na jelicie agrubym w2013 r a rekonstrukcja w lipcu 2014 r iteraz po wykonaniu kolonoskopi wykryto pozostawioną nić i zapalenie jelita grubego czy jest to bardzo niebezpieczne i co dalej robić czy szpital jest odpowiedzialny za tą sytuację pozdrawiam

Trudno wypowiedziec się autorytaytwnie nie znając szczegółów, ale są sytuacje, w których odczyn na szwy chirurgiczne moze powodować objawy zapalenia. na szczególowe oceny mozliwe przy analizie całego przebiegu leczenia