Przygotowania do operacji dolnego kręgosłupa lędźwiowego

proszę o odpowiedz.Idę na operację dolnego kręgosłupa lędzwiowego.Mój dysk będzie precz bo jest cały czarny i będe miała wstawiony implant.Jak mam się przygotować czy muszę zrobić jakieś szczepienia ?ile czasu trwa taka operacja ?

Witam! Czas operacji uzależniony jest od rozległości zmian w kręgosłupie, tego rodzaju zabiegi trwają zazwyczaj kilka godzin. Przed zabiegiem warto zaszczepić się na wirusowe zapalenie wątroby typu B. Pozostałe zlecenia powinna Pani otrzymać od lekarza, który kieruje Panią na zabieg (skierowanie na podstawowe badania krwi, ekg, rtg klatki piersiowej).