Późniejsze szczepienie: czy zaszkodzi dziecku?

Jestem mamą 7-tygodniowego chłopczyka. Po ukończeniu przez niego 6 tygodni chciałam zaszczepić na WZW typu B, zgodnie z kalendarzem szczepień - niestety w przychodni ciągle odmawiają, ponieważ panuje grypa i nie przyjmują zdrowych dzieci. Malec za 2 dni kończy 8 tygodni - proszę o informację, czy szczepionkę należy przyjąć w określonym czasie? Czy za chwilę nie będzie za późno?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Lekarz w przychodni postępuje słusznie odsyłając dziecko ze względu na panującą grypę. Synek powinien być w 100% zdrowy podczas sczepienia. Działanie szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B nie jest uzależnione od wieku w jakim się ją przyjmuje. Nie ma więc powodu do obaw o to, że dziecko zaszczepione poźniej nie będzie mialo należytej ochrony. Gdy minie okres zachorowań proszę ponownie zgłosić sie do przychodni celem zaszczepienia dziecka.