Pominięte szczepienia - co należy zrobić?

Mój syn ma obecnie 2,5 roczku. Ostatni raz był szczepiony w wieku 6 miesięcy. W książeczce ma wpisane WZW typu B, krztusiec, błonica, tężec i poliomyelitis oraz 3 razy rotawirusy. Co teraz powinnam zrobić? Wróciłam do Polski i nie wiem jak dalej postępować z pominiętymi szczepieniami. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Do 3. roku życia dziecko powinno zostać zaszczepione szczepionką przeciwko:
- WZW B (po urodzeniu, 2. miesiąc, 7. miesiąc);
- gruźlicy (po urodzeniu);
- błonicy, tężcowi, krztuścowi, (2. miesiąc, 3.-4. miesiąc, 5.-6. miesiąc, 16.-18. miesiąc);
- przeciwko haemofilus influenzae (2. miesiąc, 3.-4. miesiąc, 5.-6. miesiąc, 16.-18. miesiąc);
-odrze, śwince, różyczce (13.-14. miesiąc);
-polio (16.-18. miesiąc).
Są to szczepienia obowiązkowe i jeżeli z jakiś względów nie zostały przeprowadzone w terminie, to należy zgłosić się do przychodni celem uzupełnienia szczepień.
Z tego co Pani napisała kilka szczepień zostało pominiętych, więc należy ustalić w przychodni termin kolejnych szczepień.
Dziecko w czasie podawania szczepionki powinno być zdrowe.
Pozdrawiam serdecznie!