Szczepienia dla dziecka w 1 miesiącu życia

Witam proszę o pomoc urodziłam niedawno córeczkę i niedługo mam ja zaszczepic. Proszę o informację na co powinnam córkę zaszczepić? które szczepienia sa najważniejsze w 1 mies życia?

Lek. Krzysztof Szmyt

W pierwszym miesiącu życia wykonuje się szczepienia przeciwko www b i gruźlicy, wykonywane w pierwszej dobie. Kolejne szczepienia wykonuje się dopiero w drugim miesiącu życia. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

W pierwszym miesiącu życia wykonuje się jedynie szczepienie przeciwko WZW B w ciągu pierwszych24h od urodzenia. Kolejnymi są w 7-8tyg życia kolejna dawka szczepionki przeciwko WZW oraz skojarzona przeciwko tężcowi, błonicy i krztuscowi a także Haemofilus influenzae typ b.