Szczepienia dzieci szczepionkami nieskojarzonymi

Dzień dobry, mój Synek ma cztery miesiące, kiedy miał 6 tygodni został zaszczepiony szczepionką skojarzoną pentaxim 5 w1 czy w takim przypadku można przy kolejnym szczepieniu można zaszczepić dziecko zwykłą szczepionką tzn. nieskojarzoną czy zawsze trzeba szczepić tą samą szczepionką? Niedługo Synek ma mieć następne szczepienie ale wolałabym Go zaszczepić zwykłą szczepionką. Z góry dziękuję i pozdrawiam Paulina

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaleca się stosowanie wszystkich dawek jednej szczepionki tego samego producenta.