Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczepienia dzieci szczepionką skojarzoną

Witam, mam pytanie w związku ze szczepieniem. 10 czerwca mam 1 szczepienie córeczki i nie wiem jak zaszczepić, czy szczepionkami z sanepidu, czy szczepionką skojarzoną tzw 4 w 1 lub 5. W 1 zdania są tu podzielone jedni mówią, że lepiej z sanepidu inni, że lepiej skojarzoną, bo nie wywołują takich skutków jak te z sanepidu. Czytałam, że w tych szczepionkach jest rtęć, która powoduje nieraz autyzm u dzieci? Jak zaszczepić córeczkę, żeby miała jak najmniejsze ryzyko powikłań po szczepionkach i jaką szczepionkę wybrać? Proszę o odpowiedź, co będzie najlepsze dla mojego dziecka?
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.
Badania nie potwierdzają różnicy w skuteczności nowoczesnych szczepionek skojarzonych (zawierających kilka antygenów) w stosunku do szczepionek zawierających pojedyncze antygeny, to samo dotyczy ilości powikłań poszczepiennych. Obalono również tezę o wpływie szczepienia MMR na występowanie autyzmu u dzieci.
Jedyną uchwytną korzyścią stosowania szczepionek skojarzonych jest poprawa komfortu dziecka, poprzez ograniczenie bólu i stresu związanego z wielokrotnymi infekcjami. Decyzja o wyborze formy szczepienia należy do Pani.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy