Brak dostępnej szczepionki a proces szczepienia u dziecka

Pierwsza dawka szczepionki 6w1 Hexacima została podana dziecku 2 miesiące temu? Niestety brak szczepionki w aptekach i hurtowniach na chwilę obecną uniemożliwia podanie drugiej dawki? Z informacji otrzymanej od lekarza wynika iż nie można zmieniać producenta szczepionki. Szczepionka 5w1 INFANRIX IPV Hib którą można było by podać zamiennie tego samego producenta również jest niedostępna. Proszę o pomoc co w tej sytuacji zrobić?

Witam.
Zaszczepienie w późniejszym terminie nie wpływa niekorzystnie na cały cykl szczepień i odpowiedź immunologiczną (co najwyżej pojawi się ona z opóźnieniem po podaniu kolejnej dawki).
Inaczej jest z kolei w sytuacji gdy chcianoby podać szczepionkę wcześniej. Jeśli zrobiłoby się to o więcej niż 4 dni wcześniej, takie szczepienie należy uznać za nieważne.
Proszę się nie niepokoić i zaczekać aż szczepionka będzie dostępna.