Szczepionka zawierająca laktozę,a nietolerancja laktozy

Witam, piszę, ponieważ żaden lekarz nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za odpowiedź (albo wymijają temat albo przekierowują do innego lekarza). Jestem mamą alergika, do kompletu mamy również nietolerancję laktozy. Mamy opóźnione szczepienia i wskazania od neurologa do szczepienia acelularnego. Pozornie mamy wybór szczepień, jednak jedyną dostępną opcją jest Infanrix 5w1 lub 6w1, który zawiera laktozę. Wizytę w poradni konsultacyjnej mamy dopiero na jesień. Pod koniec roku producent ma wypuścić Pentaxim. Czy mogę bezpiecznie zaszczepić szczepionką zawierającą laktozę mimo tego, że w ulotce napisane jest przeciwskazanie gdy występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik? Czy lepiej zaczekać do jesieni? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że lepiej zaczekać na to co powiedzą w Poradni Szczepień.