Przygotowanie do badania rezonansu magnetycznego

Rezonans kr szyjnego - czy jeżeli mam zaznaczone że rezonans bez kontrastu, to muszę być na czczo (tak mi powiedziano) i dlaczego mam przynieść wynik kreatyniny?, myślałam że to tylko wtedy gdy badanie jest z kontrastem? Czy po prostu bierze się pod uwagę ewentualną możliwość podania kontrastu gdyby wyszło coś złego i stąd te wymogi?

Witam serdecznie,

Prosi się o wykonanie badania poziomu kreatyniny pomimo iż lekarz zlecił Pani badanie bez kontrastu, ponieważ może w trakcie badania zaistnieć potrzeba podania kontrastu.
Przy każdym badaniu MRI pacjent musi być na czczo, czyli 6 godzin przed badaniem nie można nic jeść ani pić.
Więc proszę się nie martwić, takie są procedury.

Pozdrawiam.