Jak przebiega badanie rezonansu magnetycznego oczodołu?

witam chciałem zapytać jak przebiega badanie rezonansu magnetycznego oczodołu? ile mniej więcej trwa i czy zawsze podawany jest kontrast? czy osoba badana cała wjeżdża do tunelu czy tylko głowa przy badaniu oczodołu i czy głowa jest jakoś zabezpieczana? Chciałbym również dowiedzieć się czy po podaniu kontrastu mogę od razu prowadzić samochód i normalnie jeść? pozdrawiam Łukasz

Witam serdecznie,

Wszystko zależy na jakim aparacie będzie wykonane badanie. Czy będzie to aparat niskopolowy czy wyskokopolowy. W przypadku aparatów niskopolowych czas trwania badania się wydłuża. Czas badania jest też uwarunkowany ilością sekwencji. Może zaistnieć sytuacja, że będzie konieczne wykonanie dodatkowej sekwencji w celu lepszego zobrazowania, a co za tym idzie czas badania wydłuży się. Standardowy czas badania to około 20-30 minut. Proszę się w tej kwestii skontaktować się z Pracownią MRI, która ma u Pana wykonać badanie i zapytać ich o wszystkie Pana wątpliwości.

Pozdrawiam.