Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wynik z mobilnego rezonansu magnetycznego różni się od wyniku ze stacjonarnego MRI?

Mój lekarz prowadzący - ortopeda - odrzucił wynik z MRI mobilnego kwestionując jakość badania i lakoniczność opisu. Czy wynik z mobilnego rezonansu magnetycznego różni się od wyniku ze stacjonarnego MRI? Jeśli tak, to na co należy zwracać uwagę?
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Mobilna Pracownia Rezonansu Magnetycznego nie różni się od stacjonarnej Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Różnica może polegać jedynie na rodzaju pola magnetycznego stosowanego w aparatach MRI. Zwykle w diagnostyce szpitalnej stosuje się aparaty wysokopolowe np. 1,5 T lub większe, natomiast w mobilnych pracowniach stosuję się aparaty niskopolowe tj. 0,3 - 1 T. Chociaż można już spotkać w mobilnej diagnostyce MRI również aparaty wysokopolowe.
Co do opisu, to nie ma znaczenia w jakiej pracowni badanie zostało wykonane. Opis zależy od oka oraz doświadczenia i wiedzy radiologa opisującego.
Najlepiej jakby Pani skonsultowała się z ortopedą co do ewentualnego powtórzenia badania w innej placówce.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy