Czy wynik z mobilnego rezonansu magnetycznego różni się od wyniku ze stacjonarnego MRI?

Mój lekarz prowadzący - ortopeda - odrzucił wynik z MRI mobilnego kwestionując jakość badania i lakoniczność opisu. Czy wynik z mobilnego rezonansu magnetycznego różni się od wyniku ze stacjonarnego MRI? Jeśli tak, to na co należy zwracać uwagę?

Mobilna Pracownia Rezonansu Magnetycznego nie różni się od stacjonarnej Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Różnica może polegać jedynie na rodzaju pola magnetycznego stosowanego w aparatach MRI. Zwykle w diagnostyce szpitalnej stosuje się aparaty wysokopolowe np. 1,5 T lub większe, natomiast w mobilnych pracowniach stosuję się aparaty niskopolowe tj. 0,3 - 1 T. Chociaż można już spotkać w mobilnej diagnostyce MRI również aparaty wysokopolowe.
Co do opisu, to nie ma znaczenia w jakiej pracowni badanie zostało wykonane. Opis zależy od oka oraz doświadczenia i wiedzy radiologa opisującego.
Najlepiej jakby Pani skonsultowała się z ortopedą co do ewentualnego powtórzenia badania w innej placówce.

Pozdrawiam serdecznie.