Jaki aparat rezonansu magnetycznego jest lepszy do badania angio-MR głowy?

Witam, Jaki aparat rezonansu magnetycznego jest lepszy do badania ANGIO-MR GŁOWY. 1,5T czy 3,0T. Pytam, bo mówi się, że im więcej tesli tym lepiej, ale paradoksalnie w jednej pracowni koszt badania w aparacie 3,0T jest mniejszy niż 1,5T. Dziękuję z góry za objaśnienie. Pozdrawiam :).

Standardem dla celów neurologicznych w badaniach za pomocą tomografii rezonansu magnetycznego jest aparat 1,5 T. Aczkolwiek coraz częściej standardem zaczyna być aparat o wartości pola magnetycznego 3 T. Oczywiście badanie MRI głowy zarówno aparatem 1,5 T czy 3 T, będzie badaniem diagnostycznym i miarodajnym, więc jakikolwiek Pan wybierze, proszę być spokojnym o wynik badania.
Ja osobiście proponowałbym 3 T.

Pozdrawiam serdecznie.