Jaka jest różnica między aparatami rezonansu magnetycznego 0.35T a 1.5T?

Jaka jest różnica między aparatami rezonansu magnetycznego 0.35T a 1.5T? (poza tym, że 0.35T to rezonans otwarty, bo tylko tyle wiem :)) Czy te liczby mają jakieś znaczenie np. przy obrazowaniach mózgu i angiografii tętnic wewnątrz czaszkowych? P.S Jest to dla mnie bardzo ważne, więc proszę o odpowiedź!

Witam serdecznie,

Im większe natężenie pola magnetycznego stosowanego w aparacie MRI, tym wyższa dokładność obrazowania. Wpływa też to na długość badania tzn. im aparat posiada większe natężenie pola magnetycznego, tym czas badania jest krótszy. Obecnie w praktyce klinicznej stosuję się aparaty MRI o natężeniu pola magnetycznego w zakresie 0,1 T do 3 T.
Jeśli ma Pan do wyboru wykonanie badania MRI aparatem, gdzie natężenie pola magnetycznego jest 1,5 T, to osobiście poleciłbym Panu aparat 1,5 T, niż 0,35 T.

Pozdrawiam.