Wynik badania MRI na aparacie otwartym u 29-letniej osoby

Czy wynik badania MRI na aparacie otwartym (0.35T), a zamkniętym (1.5T) może się znacząco różnić? Zrobiłem niedawno badanie głowy na urządzeniu otwartym (ze względu na swoje gabaryty). Wynik wyszedł dość dobry, jednak od jednego lekarza usłyszałem, że powinienem wykonać rezonans na aparacie 1.5T lub więcej. Jeżeli wynik jest dobry, to nie zawracać sobie tym głowy i spać spokojnie? Czy mogę traktować ten wynik z aparatu niskoteslowego jako w 100% miarodajny? Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Aparaty wysokopolowe czyli 1,5 T i więcej, obrazują dokładniej. Więc jeśli jest taka możliwość to lepiej badać się aparatem MRI wysokopolowym. Aczkolwiek aparaty półotwarte, które wykorzystują niskie pole elektromagnetyczne do obrazowania są aparatami, których wynik badań są diagnostyczne. Sugeruję aby udał się Pan z wynikiem do lekarza kierującego na badanie lub neurologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.