Badanie przy użyciu aparatu niskopolowego

Witam, od 5 tygodni dręczy mnie ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wykonywałem RTG tego odcinka, na którym wszystko było w porządku. Zdecydowałem się na wykonanie rezonansu magnetycznego i chciałbym dowiedzieć się, czy badanie przy użyciu aparatu niskopolowego jest mniej czytelne/dokładne, niż przy użyciu aparatu wysokopolowego?

Witam serdecznie,

Gdyby aparat błędnie obrazował to proszę mi uwierzyć, że nie byłby dopuszczony do praktyki klinicznej. Jeśli radiolog interpretujący badanie miałby jakieś zastrzeżenia do jakości uzyskanych obrazów to z pewnością by zlecił ponowne wykonanie badania lub badanie na aparacie wysokopolowym. Proszę się nie zamartwiać. Jeśli ma Pan wątpliwości to sugeruję porozmawiać o nich z radiologiem w Pracowni MRI, która badania wykonywała.
Sugeruję również, aby Pan z wynikiem badania udał się do lekarza zlecającego badanie lub rodzinnego celem konsultacji.

Pozdrawiam.