Badanie radiologiczne a sprzęt

jakie znaczenie w dokładności badania ma to, na jakim urządzeniu wykonamy rezonans magnetyczny? Czy rezonans otwarty Magnetom C! 0,35T firmy Siemens jest dobrym urządzeniem? Czy lepiej wybrać urządzenie 1,5T lub 3T? Słyszałam że im więcej T, tym lepiej, czy to prawda? Zamierzam wykonać prywatnie badanie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz barku (po urazie skręcenia).

Aleksander Ropielewski

Ma to istotne znaczenie, dlatego polecam aparaty o większej mocy, przynajmniej 1,5 T.