Różnie w cenie badania rezonansu magnetycznego

Witam, mam pytanie odnośnie rezonansów magnetycznych. Od czego może zależeć cena badania w różnych klinikach? Od urządzenia, technologii, oprogramowania? Pytam ponieważ muszę się udać prywatnie a nie mogę czekać. W Poznaniu mają po 600zł , w Śremie natomiast 300zł , Gniezno koło 400zł. Od czego to zależy? Czy umiejscowienie może mieć aż taki wpływ na cenę? Rozumiem że są różne technologie tomografii ale jeśli chodzi o MRI to nie za bardzo się orientuję. O co pytać w takich klinikach? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Głownie cenę kształtuje moc aparatu wyrażana w teslach. W zależności od okolicy, która ma być badana konieczne są aparaty o większej mocy. Pnadto lokalizacja również ma znaczenie na poziom ceny. Polecam aparaty o mocy przynajmniej 1,5 tesli.