Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, nie można jednoznacznie ustalić kosztu założenia i obsługi aparatu bez wizyty u stomatologa. Koszt leczenia zależy nie tylko od samego aparatu, ważne jest też wyleczenie zębów przed jego założeniem. Z reguły należy liczyć się z wydatkiem rzędu 8'000 - 10'000 zł za cały proces leczenia tym aparatem.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Aparat kosztuje 3500 za łuk. Trzeba przed założeniem aparatu wykonać pełną diagnostykę RTG oraz wyleczyć próchnicę aby nie mieć problemów podczas noszenia aparatu.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy