Skrzywienie zębów a koszt stałego aparatu

Witam,moj problem polega na bardzo krzywych zebach,gorne sa gorsze od dolnych.Na przeswietleniu stwierdzono u mnie ze mam za mala szczeke na taka ilosc zebow przez co sa krzywe.Mieszkam za granica i tutaj staly aparat na zeby kosztuje 3000 euro na co mnie niestety nie stac, chcialabyl sie dowiedziac jaka cena jest w Polsce i czy mozliwe beda kontole robione za granica czy koniecznie bym musiala przyjezdzac do Polski? Musze cos z tym zrobic bo strasznie sie z tym czuje ;(
ponad rok temu

Witam serdecznie. Ceny aparatów ortodontycznych w Polsce są różne. Najprostszy, bez udziwnień pod postacią np kolorowych gumek etc to kosz od 1500-1700 złotych wzwyż. Oczywiście cena ta dotyczy jednej części, odpowiednio na żuchwę lub szczękę. Koszt dwóch jest podwójny. Nie praktykuje się raczej aby aparat zakładał ortodonta w Polsce a kontrole wykonywał kto inny. Na każdej wizycie ortodonta wykonuje konkretne czynności związane z aparatem zgodnie z ustalonym przez niego tokiem leczenia.