Silny ból w prawym oczodole i głowie

Od dłuższego czasu miewam silny ból w prawym oczodole/oku/głowie. Odpowiedzieliście mi Państwo, że to może być nadciśnienie, ale chciałem jeszcze dodać, że do tego dochodzi podwójne widzenie płaszczyzny na której nie skupiam wzroku (czyli jeśli czytam książkę, to wszystko za nią widzę podwójnie). Chciałem zapytać czy to też może być objaw nadciśnienia i czy konieczna może być tomografia głowy, a jeśli tak to czy są jakieś przeciwwskazania tego badania, albo skutki uboczne.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Nadciśnienie może ale wcale nie musi powodować bóle głowy. Jeśli wiec ma pan takie dolegliwości to musi pan się diagnozować u neurologa. Bardzo prawdopodobne jest, że zleci on tomografie. W zasadzie nie ma specjalnych p-wskazań do tego badania. Trzeba oczywiście pamietać, że jest to badanie rentgenowskie, a wiec niezbyt zdrowe. Czasem stosuje się w czasie badania kontrast. Uczulenie na jod jest p-wskazaniem do stosowania kontrastu, podobnie jak niewydolność nerek jest p-wskazaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty