Silny ból w prawym oczodole i głowie

Od dłuższego czasu miewam silny ból w prawym oczodole/oku/głowie. Odpowiedzieliście mi Państwo, że to może być nadciśnienie, ale chciałem jeszcze dodać, że do tego dochodzi podwójne widzenie płaszczyzny na której nie skupiam wzroku (czyli jeśli czytam książkę, to wszystko za nią widzę podwójnie). Chciałem zapytać czy to też może być objaw nadciśnienia i czy konieczna może być tomografia głowy, a jeśli tak to czy są jakieś przeciwwskazania tego badania, albo skutki uboczne.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Nadciśnienie może ale wcale nie musi powodować bóle głowy. Jeśli wiec ma pan takie dolegliwości to musi pan się diagnozować u neurologa. Bardzo prawdopodobne jest, że zleci on tomografie. W zasadzie nie ma specjalnych p-wskazań do tego badania. Trzeba oczywiście pamietać, że jest to badanie rentgenowskie, a wiec niezbyt zdrowe. Czasem stosuje się w czasie badania kontrast. Uczulenie na jod jest p-wskazaniem do stosowania kontrastu, podobnie jak niewydolność nerek jest p-wskazaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty