Rezonans otwarty w diagnostyce oczodołów

Proszę o poradę ws. możliwości wykorzystania tzw. rezonansu otwartego w diagnostyce oczodołów. Czy wszystkie te aparaty są niskopolowe 0,3T i nienadające się do zróżnicowania zmiany ogniskowej w oczodole (tak mi powiedziano)? Czy też jest szansa wykonać to badanie na tym sprzęcie? Ewentualnie - co oznacza, że w WIML w Wwie w rezonansie jest krótki tunel? Tzn. dokąd pacjent wjeżdża na szynie? Dokucza mi klaustrofobia, a muszę zrobić to badanie. Jak przetrwać RM oczodołów przy klaustrofobii?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do psychiatry w celu określenia postępowania w klaustrofobii, byc może warto byłoby zastosować odpowiednią psychoterapię. Co do RM to są różne aparaty i można je odpowiednio ustawiać na struktury które chcemy zobrazować. Jeżeli radiolodzy twierdzą że nie można to proszę poprosić ich o inną możliwość diagnostyczną.