W jaki sposób leczyć klaustrofobię?
Witam, jakiś czas temu robiłem rezonans magnetyczny odcinka L5S1 i powiesz szczerze że ledwo wytrzymałe. Myślałem, że nie mam klaustrofobi, ale jednak chyba tak.... Czy wszystkie aparaty są takie same tzn wjeżdza się na badanie w tunel? Czy są może innego typu, gdzie ten tunel jest mniejszy? Dziękuję za odpowiedź. JK

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam, badanie rezonansem magnetycznym może budzić lęk. Są aparaty które posiadają krótszy tunel lub nie posiadają go w ogóle (otwarty skaner do rezonansu magnetycznego - niestety nie wszystkie badania można przeprowadzić). Przed badaniem warto się dowiedzieć jakim sprzętem dysponuje ośrodek. Przesyłam link do artykułu: https://cenomed.pl/strona/poradnik/rezonans-magnetyczny-a-klaustrofobia-jak-przejsc-badanie-bez-stresu Aby poradzić sobie z klaustrofobią, warto skorzystać z psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, klaustrofobię, podobnie jak każdą fobię najlepiej leczyć metodami
psychoterapeutycznymi szczególnie dobre wyniki osiąga się przez systematyczną desensibilizację.
Przy okazji w wielu centrach wykonujących Rezonans Magnetyczny
można sobie zażyczyć środki uspakajający, a niekiedy narkozę.
Pozdrawiam