W jaki sposób leczyć klaustrofobię?

Witam, jakiś czas temu robiłem rezonans magnetyczny odcinka L5S1 i powiesz szczerze że ledwo wytrzymałe. Myślałem, że nie mam klaustrofobi, ale jednak chyba tak.... Czy wszystkie aparaty są takie same tzn wjeżdza się na badanie w tunel? Czy są może innego typu, gdzie ten tunel jest mniejszy? Dziękuję za odpowiedź. JK

Witam, badanie rezonansem magnetycznym może budzić lęk. Są aparaty które posiadają krótszy tunel lub nie posiadają go w ogóle (otwarty skaner do rezonansu magnetycznego - niestety nie wszystkie badania można przeprowadzić). Przed badaniem warto się dowiedzieć jakim sprzętem dysponuje ośrodek. Przesyłam link do artykułu: https://cenomed.pl/strona/poradnik/rezonans-magnetyczny-a-klaustrofobia-jak-przejsc-badanie-bez-stresu Aby poradzić sobie z klaustrofobią, warto skorzystać z psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, klaustrofobię, podobnie jak każdą fobię najlepiej leczyć metodami
psychoterapeutycznymi szczególnie dobre wyniki osiąga się przez systematyczną desensibilizację.
Przy okazji w wielu centrach wykonujących Rezonans Magnetyczny
można sobie zażyczyć środki uspakajający, a niekiedy narkozę.
Pozdrawiam