Tomografia komputerowa a klaustrofobia

mam dzis TK i strasznie sie boje nie wyniku tylko samego badania .Mam klaustrofobie a kladac sie na plaskim lozku strasznie wali mi tetno co mam zrobic.

Witam serdecznie,

W przypadku badania TK klaustrofobią nie odgrywa aż tak istotnej roli jak w przypadku badania MRI. W trakcie badania MRI pacjent rzeczywiście wjeżdża na stole do tunelu i tutaj u osób cierpiących na klaustrofobię pojawia się lęk. Natomiast w przypadku badania TK, pacjent również na stole wjeżdża do gantry czyli obręczy, w której znajduję się lampa rentgenowska wraz z detektorami. Zwykle u osób z klaustrofobią nie powoduję ona lęku, ponieważ pacjent nie ma poczucia zamknięcia w ciasnym pomieszczeniu. Jednak jeśli Pani się tego obawia to proszę skontaktować się w sprawie swoich obaw, z pracownią, która będzie wykonywać badanie.

Pozdrawiam.