Przygotowanie do operacji facetektomii prawostronnej z usunięciem dysku L4-L5

Po konsultacji neurochirurgicznej otrzymałam opis: pacjentka kwalifikuje się do operacji facetektomii prawostronnej z usunięciem dysku L4-L5 (stan po fenestracji prawostronnej 09.2012r.) oraz stabilizacją międzytrzonową i przeznasadową L4-L5. Czy operacja jest niebezpieczna?Jakie są możliwe powikłania po takiej operacji i na czym ona polega?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jak każdy zabieg operacyjny, również ten niesie za sobą ryzyko wielu powikłań. O szczegółach zabiegu oraz bezpieczeństwie jego powodzenia w konkretnym przypadku warto porozmawiać z lekarzem kwalifikującym do operacji.