Przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej 6. dnia cyklu

Witam dziś wzielam pierwsza tabletkę antykoncepcyjna a jest to mój 6 dzień cyklu,naczytalam się ze trzeba wziąć albo w pierwszy dzien albo od 2-5 dnia cyklu i odczekac 7 dni zeby ochrona przed niechcianą ciaza była zachowana ,a jeszcze gdzie indziej ze można brać w dowolny dzień cyklu,wiec co mam robić ? Brać drugą tabletkę czy czekac do następnej miesiączki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro już wzięła Pani pierwszą tabletkę proszę kontynuować ich przyjmowanie. Ponieważ 6 dzień cyklu nie mieści się w zaleceniach producenta dotyczących rozpoczęcia antykoncepcji, sugeruję, by całe pierwsze opakowanie uznać za niezabezpieczone.