Przyjmowanie leku Duphaston a pęknięcie pęcherzyka w jajniku

Witam ,nie pęka mi pecherzyk w jajniku bo nie mam hormonu progesteronu i cykle mam 30-31 dniowe,i biore z tego wzgledu na peknie duphaston czy po pierwszej kuracji pekna mi i dojdzie do zaplodnienia?Prosze napisac o tym przypadku ,bo bardzo pragne dziecka a boje sie ze mi nie pekna pecherzyki wogóle:( bo tak sa bardzo ladne,duże..

Współcześnie uważa się, że nie ma tzw. permanentnego LUF (przetrwałego niepękniętego pęcherzyka Graffa). A dodatkowo Duphaston nie ma na to wpływu. Proszę sprawdzić poziom progesteronu na około 7-5 dni przed spodziewaną miesiączką (nie biorąc żadnych leków hormonalnych).