Przyjmowanie tabletek gestagenowych i antybiotyków a ryzyko ciąży

Witam, moje pytanie dotyczy antykoncepcji gestagenowej. Otóż od poczatku wrzesnia biorę pigulki gestagenowe cerazette. Ostatnio przez trzy tygodnie leczylam sie antybiotykami,bo mialam anginę. 11 września mialam stosunek,natomiast 13 września dostalam okres,przez caly czas rownoczesnie bralam i gestageny i antybiotyk.Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciążę w moim przypadku?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Aby to potwierdzić musiałabym wiedzieć jaki to antybiotyk. Jednak zwykle tabletki gestagenowe nie wchodzą w interakcje charakterystyczne dla tabletek dwuskładnikowych. Stąd też antybiotyk nie obniż ich działania.