Przyjmowanie testosteronu i sterydów anabolicznych przed 20 lat

Przez ponad 20 lat brałem testosteron i rózne sterydy anaboliczne androgenne (błędy młodości i wykonywany zawód). W tej chwili mam 42 lata i wycofałem się z takiego trybu życia. Oczywiście robię treningi siłowe, aerobowe, trzymam dietę i podstawowe badania mam w normie. Zdaję sobie sprawę że mogłem takim trybem życia namieszać w organizmie.Moje pytanie? Jakie badania wszystkie mam zrobić żeby zobaczyć co jest zle a co dobrze?FSH,TSH, LH, testosteron całkowity, estriadol, prolaktynę? Coś jeszcze?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie napisał Pan o żadnych dolegliwościach, które mogłyby wskazywać na zasadność wykonania tego typu badań. Jeśli podejrzewa Pan zaburzenia hormonalne proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który na podstawie wywiadu oraz badania fizykalnego zleci odpowiednie badania diagnostyczne.