Kiedy najlepiej udać się na badania?

Witam , uprawiam sporty siłowe wyczynowo, Stosując przy tym sterydy anaboliczne w tym przez długi czas testosteron. W tej chwili odstawilem wszystko i jestem w trakcie terapii po cyklowej (hcg, inhibitor armotazy, clomid oraz provrion). Czy na badania ukierunkowane pod dziecko do androloga powinienem udać się już teraz plus wykonać badania hormonalne, (lh, fsh, estrogeny, prolaktyna, progesteron, testosteron wolny, testosteron całkowity, morfologia, nasienie ) czy zakończyć najpierw terapię po cyklowa i dopiero udać się na badania , oraz na pierwszą konsultacje z lekarzem z gotowymi już wynikami po PCT. ?

W pana przypadku najważniejsze jest badanie nasienia (spermiogram). Jeżeli wynik będzie prawidłowy czyli są ruchliwe plemniki, to jest pan płodny. Wszystkie inne badania miały by sens jeżeli 3 kolejne badania nasienia (w odstępie co około 12 tygodni) wykazałyby nieprawidłowości. Jeżeli choć jedno z tych badań będzie prawidłowe to jest OK. Po prawidłowym wyniku powtarzać nie trzeba. Poza tym proszę często współżyć, najlepiej, nie rzadziej niż co 2 dni. To daje największą szanse na poczęcie. Gdyby były problemy najlepiej skonsultować się z ANDROLOGIEM.

Pozdrawiam

Robert Kulik