Przyścienne zmiany zapalno przerostowe grubości 5mm w prawej zatoce szczękowej

Witam! Opis badania:Przyścienne zmiany zapalno przerostowe grubości 5mm w prawej zatoce szczękowej. Prawy kompleks ujściowo-przewodowy częściowo niedrożny. Poza tym ujścia zatok drożna. Czy należy taką diagnozą się martwić? JAkie leczenie Pan/i sugeruje? Farmakologiczne, operacyjne? z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Przyślij linka z tym zdjęciem. Sam opisuję zdjęcia rtg. Opisy nasze, chirurgów głowy i szyi i radiologów różnią się niejednokrotnie znacznie. Decyzją co do sposobu leczenia nie może być zdjęcie zatok, to musi być TK zatok. Nie operuj się, zbadaj dokładnie u dobrego stomatologa stan swoich zębów górnych po prawej stronie.