Przyśpieszone bicie serca u 31-latka

Witam mam czasem przyspieszone bicieserca co to moze byc ? mam 31 lat mezczyzna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyspieszenie bicia serca może mieć podłoże fizjologiczne jak i patologiczne. Fizjologicznie może być to wynik wysiłku fizycznego, gorączki, stresu. Patologicznie może być to wynik zaburzeń rytmu, nadczynności tarczycy, wad zastawkowych jak i wielu innych przyczyn. W celu ustalenia konkretnej przyczyny sugeruję konsultację z lekarzem POZ.