Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Artroskopia a wysokie tętno

Witam mam 14 lat miałam w sobote przejść artoskopie,dzisiaj poszłam do anestazjologa zmierzył mi ciśnienie lecz moje tętno wynosiło 110... powiedział że nie moge mieć artoskopii bo musze zobaczyć co jest z tym sercem... o 19 mierzyłam miałam 106 czym może być spowodowane takim tętnem?
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Rehabilitacja kardiologiczna

Osoby, które przeszły zawał serca są często poddawane rehabilitacji kardiologicznej, która stanowi jeden z najważniejszych działań służących powrotowi do zdrowia. Prof. Wojciech Drygas opowiada na czym polega taka rehabilitacja oraz co się z nią wiąże

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Przyczyn wysokiego tętna może być bardzo wiele. Niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego i EKG i morfologii krwi.
W związku z tym należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, celem ustalenia przyczyny tak wysokiego tętna.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Przyczyn wysokiego tętna może być bardzo wiele. Niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego i EKG i morfologii krwi.
W związku z tym należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, celem diagnostyki przyczyny tak wysokiego tętna.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Przyspieszenie czynności serca może mieć różne przyczyny. Należy przede wszystkim ocenić czy mamy do czynienia z przyspieszonym prawidłowym rytmem tzw. zatokowym czy też jest to rytm nieprawidłowy. W tym celu należy wykonać badanie ekg. Przyspieszona czynność serca może być spowodowana np. wpływami hormonalnymi, neurogennymi jak również chorobą serca. Należy też rozważyć mozliwe wpływy czynników emocjonalnych związanych ze stresem spowodowanym planowanym zabiegiem. Rozstrzygnięcie tego problemu wymaga badania kardiologicznego.

0

"Wysokie tętno" jest objawem towarzyszącym wielu stanom zarówno fizjologicznym jak i patologicznym. Na przykład wysokie tętno mamy podczas wysiłku, podczas zdenerwowania, podczas choroby infekcyjnej przebiegającej z gorączką, dgy organizm walczy z jakimś stanem zapalnym, gdy występują niedobory pewnych pierwiastków, w chorobach różnych narządów, w tym np. tarczycy lub serca. Dlatego dla bezpieczeństwa anestezjolog zalecił zbadanie czy za tym objawem nie kryje się jakieś poważniejsze schorzenie wymagające leczenia, które mogłoby być przeciwskazaniem do artroskopii. Bardzo często w sytuacjach przed zabiegiem stres wywołany tym co nas czeka jest powodem podwyższonego tętna, co jednak nie zwalnia lekarza z przeprowadzenia dokładniiejszych badań.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy