Ból w mostku a nerwobóle

Dzień dobry! Mam 15 lat, odczuwam bóle jak sadzę serca, raz boli mnie pod mostkiem innym razem( zazwyczaj na wieczór) lewej lub prawej stronie ciała pod ręką.. Tętno mam zazwyczaj w ok 80-108 w spoczynku, ciśnienie w normie, morfologię idealną ... Lekarz mówi że to od nerwów i kazał zażywać magnez z witaminą B6...Czy to na pewno nerwy? Prosze o odpowiedź
15 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W celu uzupełnienia diagnostyki powinno zostać wykonane także badanie EKG.
Jeśli wyjdzie ono prawidłowo z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że występujące objawy są na tle nerwowym.

Ból w okolicy serca nie zawsze związany jest z problemem kardiologicznym. Szczególnie u pacjentów w młodym wieku należy brać pod uwagę niekardiologiczne przyczyny tych dolegliwości. Jednak na podstawie przytoczonego opisu nie można jednoznacznie określić ich charakteru. Tętno spoczynkowe wydaje się być nieco przyspieszone. Może to być spowodowane czynnikami emocjonalnymi. Byłoby jednak wskazane wykonanie ekg oraz wykluczenie nadczynności tarczycy poprzez oznaczenie poziomu hormonów. Jeżeli badający lekarz wykluczył inne niż neurogenne powody opisanych objawów to należy przyjąć, że takie jest właśnie ich pochodzenie.