Puchnięcie stopy a choroby tarczycy u 15-latki

Jakie jeszcze badania należałoby wykonać, by poznać przyczynę puchnięcia stopy? Opuchnięta stopa Obrzęk stopy Moja córka ma 15 lat i od około czterech tygodni ma napuchniętą stopę i kostkę prawej nogi. Wieczorem położyła się spać, a rano wstała z opuchniętą stopą i kostką. Nadmienię iż córka leczy się na tarczycę i zażywa Euthyroks 50mg +witaminy Bio selen + cynk. Lekarz rodzinny zalecił: -rtg - (st. skokowy prawy ap + bok - wynik: bez uchwytnych zmian kostnych, patologicznych) Apo-Napro tabl

Witam Panią,

Jeśli nie było urazu, to proponowałbym udanie się na konsultację do reumatologa, a może córka doznała jakiegoś zakłóci i wdała się infekcja? Czy staw jest zaczerwieniony i nadmiernie ucieplony? Aby postawić ostateczne rozpoznanie nalezałoby zbadać córkę i zlecić dodatkowe badania. Można również rozważyć wykonanie badania usg doppler naczyń kończyny dolnej w razie potrzeby.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz