Pytanie o przechowywanie prezerwatyw

Witam chcialabym zapytac o prezerwatywy. Mianowicie 2 paczki prezerwatyw zakupione byly ponad pol roku temu schowane zostaly do szuflady komody obok ciuchow.Jedna paczka zostala otwarta druga jest nienaruszona lezaly one schowane i nieuzywane w momencie kiedy byly takie temperatury wysokie rolety w oknach byly poopuszczane ale mimo tego w pokoju bylo 30 badz wiecej stopni.Komoda jest bardzo blisko okna w zwiazku z tym czy w tej sytuacji nadaja sie one do uzycia czy dzialanie ich jest oslabione

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli przechowywane były niezgodnie z zaleceniami producenta, to nie nadają się one do użycia. Nowa paczka prezerwatyw kosztuje mniej niż jedna tabletka "po" i oszczędzi przy okazji stresu.