Pytanie o zabieg usunięcia trzeciego migdałka i przycięcia pobocznych

witam, mam pytanie odnośnie zabiegu usunięcia trzeciego migdałka oraz przycięcie pobocznych u 3,5 rocznego dziecka. Chciałabym wiedzieć czy taki zabieg jest w 100 proc. bezpieczny dla dziecka? czy mogą nastąpić jakiekolwiek powikłania? jak długo dziecko może odczuwać ból po takim zabiegu? z góry dziękuję za odpowiedź.

Z reguły doglegliwości bólowe trwają kilka dni. Ale nie są on bardzo zaznaczone. Wszystko zależy też od progu bólu dziecka