Zatkany nos po wycięciu trzeciego migdałka

Witam, Moja 5 letnia córka miała tydzień temu usuwany trzeci migdałek. Do tej pory rano i wieczorem ma zatkany nos, natomiast wydzieliny nie może wydmuchać. Słychać, że wydzielina jest gdzieś głębiej ale dziecko nie może jej wydmuchać. W ciągu dnia tego problemu nie ma. Czy to normalne zjawisko po zabiegu wycięcia trzeciego migdałka, czy jest to powód do niepokoju? Czy mogę udrażniać nos córki woda morską?

Aleksander Ropielewski

Mimo Pani opisu nie jestem pewien dokładnie co jest problemem (czy wydzielina jest tylko po przebudzeniu? i jak to się dzieje że w ciągu dnia jej nie ma?) i bez przeprowadzenia badania laryngologicznego nie mogę zapewnić Pani, że nie ma powodu do niepokoju, aczkolwiek różnego stopnia problemy z oddychaniem po wycięciu migdałka podniebiennego są normalnym zjawiskiem. Płukanie wodą morską na pewno jest dobrym pomysłem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski