Radioterapia w postaci brachyterapii oraz prostatektomia radykalna

Mam stwierdzony rak prostaty. Mam wybrać metodę leczenia, proszę uprzejmie o pomoc w podjęciu decyzji. PS 9,9, Skala Gleasona 4/5, wiek 70 lat we wrześniu. tomografia: bez zmian, scyntygrafia kośćca czysta bez zmian aktywność 740 MBq. 1. Czy brachyterapia daje możliwość całkowitego wyleczenia w moim przypadku? 2. W przypadku operacji chirurgicznej tradycyjnej, ile trwa okres rekonwalescencji?

Witam! Aktualnie uważa się radioterapia w postaci brachyterapii oraz prostatektomia radykalna stanowią porównywalne pod względem skuteczności metody leczenia. Aktualnie nie znajduje się różnic w efektach leczenia raka prostaty tymi metodami. Odnosi się to także do Pańskiego przypadku. Zatem odpowiadając na zadane pytanie - brachyterapia daje możliwość całkowitego wyleczenia. Klasyczna prostatektomia radykalna wiąże się z około tygodniowym pobytem w szpitalu. Po zabiegu rekonwalescencja trwa około 6-8 tygodni. Cewnik jest niezbędny przez około 2-3 tygodnie. Przez kilka miesięcy należy unikać podnoszenia ciężarów. Niestety decyzja co do leczenia należy do Pana. Proponuję podjąć ją w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie!