Rak piersi - jakie szanse ma moja mama?

Mama ma 59 lat, jest po oszczędzającej operacji piersi. Wynik z badania hist.pat. 1.2.Carcinoma medullare NGII. EMA(+),LCA(+). Receptory ER i PR wynik negatywny (0) Allred Method. 3. Focus carcinomatosus. Ognisko satelitarne śr. 2 mm. 4.7.5.8. Tela neoplasmatica absenta. 6. Focus carcinomatosus. Ognisko satelitarne św. 2 mm. Klasyfikacja T1A Nx. Receptory progesteronowe i estrogenowe wynik negatywny. (0) Allred Method.

Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

U Pani mamy rozpoznano raka piersi (rak rdzeniasty o pośrednim stopniu złośliwości). Operacja oszczędzająca wiąże się z koniecznością zastosowania pooperacyjnej radioterapii na obszar piersi oraz pachy. Ze względu na ujemne receptory hormonalne, nie będzie można zastosować pooperacyjnej hormonoterapii.
Co do dalszej terapii, wskazania będą ustalane indywidualnie. Istotne jest to, że rak został rozpoznany w dość wczesnym stadium zaawansowania, więc szanse na wyleczenie są duże. O rokowaniu więcej może Pani poczytać na naszych stronach:

http://portal.abczdrowie.pl/rokowanie-w-raku-piersi

Pozdrawiam serdecznie