Co oznaczają wyniki badań i jakie mogą być rokowania?

Proszę o interpretację wyników mojej bratowej, wiek 27 lat, oligobiopsja: Carcinoma ductale infiltrans NOS B-R- Elston 6 pkt (G2); badania immunohistochemiczne pan CK(+) EMA (+), E- cadherin (+), LCA (-); receptory estrogenowe w części inwazyjnej (-) 0 pkt. Receptory progesteronowe w części inwazyjnej (-) 0 pkt. Her-2 w części inwazyjnej (2+)

ponad rok temu

Witam serdecznie.

U Pani Bratowej rozpoznano inwazyjnego raka piersi. W zależności od stopnia zaawansowania otrzyma odpowiednie leczenie. Wszelkie informacje na temat leczenia oraz rokowania znajdzie Pani w naszym serwisie - w dziale artykuły.

U młodych osób niestety raki piersi są bardziej agresywne niż po menopauzie, ale szansa na wyleczenie zależy przede wszystkim od tego, czy rak został wykryty odpowiednio wcześnie.

Pozdrawiam serdecznie