Carcinoma ductale invasivum mammae G-2 w wyniku biopsji

Witam moja mama dostała wynik z biobsji szyba cienkoigłowej lub grubo i proszę o przetłumaczenie lub zinterpretowanie wyniku : Carcinoma ductale invasivum mammae G-2(Richardson-Bloom) Oznaczenie receptorów w toku. Proszę o szybką odpowiedz . Bo się boje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rak inwazyjny przewodowy, o histopatologicznym stopniu złośliwości G2 (średnim).Rokowanie i metoda leczenia zależy od obecności poszczególnych receptorów w komórkach rakowych, których (jak Pani napisała) badanie jest w toku.

Rak przewodowy inwazyjny piersi G2.
Proszę się zgłosić z mamą do chirurga onkologa gdy zostaną oznaczone receptory estrogenowe, progesteronowe i Her 2. Rokowanie poważne.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg