Rak przewodowy inwazyjny sutka

Bardzo proszę o przetłumaczenie na język polski wyników mojej siostry. Siostra ma 36 lat. Co oznacza wynik: Pełne rozpoznanie patomorfologiczne: Carcinoma ductale G-2 invasivum mamae (B5) Podtyp luminal A E- cadherin (+) Receptory: ER(3+) 90 % komórek Total Score 8/8 positive PR(3+) 90% komórek Total Score 8/8 positive HER-2 (0+) ujemny Ki 67 10 % komórek

Witam!

Tłumaczenie: Rak przewodowy inwazyjny sutka o histopatologicznym stopniu złośliwości G2 (średnim), podtyp luminalny A (najlepiej rokujący typ luminalny A obejmuje guzy o niskiej aktywności proliferacyjnej i wysokiej ekspresji obu receptorów steroidowych, bez nadekspresji HER2 ), E-kadheryna dodatnia. Wysoka ekspresja receptorów estrogenowych i progesteronowych. Brak ekspresji receptorów HER-2. Niska ekspresja białka Ki 67.
Komentarz: Stwierdzona wysoka ekspresja receptorów ER i PR jest dobrym czynnikiem, gdyż będzie umożliwiała zakwalifikowanie Pani siostry do leczenia hormonalnego. Brak ekspresji receptorów HER-2 uniemożliwia zastosowanie Herceptyny. Niska ekspresja białka Ki 67 jest dobrym czynnikiem rokowniczym. Podtyp nowotworu (luminalny A) jak już wspomniałem również wiąże się z dobrym rokowaniem. Wskazane skonsultowanie wyniki z onkologiem prowadzącym w celu zakwalifikowania Pani siostry do odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!