Rak przewodowy o najwyższym stopniu złośliwości G3

Ostatecznie po polsku to jest tak: W prawej piersi 2 ogniska: ognisko A - na godzinie trzeciej 2,3 cm i B- na godz dziewiątej 1,8 cm. w A wykryto raka przewodowego o średnim stopniu złośliwości G2 i ogniska wskazujące na inwazję w naczyniach limfatycznych. w B wykryto raka przewodowego o najwyższym stopniu złośliwości G3 z obecnością raka wewnątrz przewodowego(DCIS), bez cech inwazji w naczyniach.

Renata GrzechociĹska

Niezwłocznie należy udać się do chirurga. Chyba, że jest to badanie pooperacyjne, wówczas należy udać się do onkologa.