Refluks żołądkowo-przełykowy i lekkie zapalenie wpustu żołądka

Od dłuższego czasu mam problemy z żołądkiem, leczenie inhibitorami pompy nie przynosi poprawy, boli mnie nadbrzusze, ciągle banki i przelewanie, problemy z trawieniem, zaparcia, kał jest w ksztalcie drobnych kulek z domieszką sluzu.W gastroskopii wszystko ok ,tylko refluks zoladkowo przelykowy i lekkie zapalenie wpustu zoladka. Test ureazowy na Helicobacter negatywny, za to zrobiony 2 tygodnie przed gastroskopia test z kału wyszedl dodatni! W pozycji lezacej bolą mnie plecy nocą. w USG tez ok.

W takim wypadku radziłbym skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Nie tylko leki typu inhibitorów pompy protonowej stosuje się w przypadku Pana dolegliwości. Są leki normujące pracę jelit i leki prokinetyczne w przypadku refluksu żołądkowo-jelitowego. Być może wystarczające będzie odpowiednie zastosowanie leków, aby pozbyć się tych dolegliwości. O tym jednak musi zadecydować gastroenterolog.